O nás

Animal Reproduction Centre je rodinná firma, kde sme lásku k zvieratám posunuli na profesionálnu úroveň. V Budmericiach sme otvorili veterinárnu ambulanciu pre malé zvieratá a základňu pre naše mobilné laboratórium zamerané na reprodukčné služby pre hospodárske zvieratá. 

Naše dlhoročné skúsenosti z veterinárnej starostlivosti a poznatky a prax z oblasti reprodukčného zdravia zvierat tak využívame k spokojnosti farmárov na Slovensku, v Čechách, Maďarsku a Rusku. V ambulancii poskytujeme veterinárne služby pre všetky malé zvieratá, predovšetkým pre psy a mačky a v teréne sa zameriavame na hovädzí dobytok, ovce, kozy, jelene, daniele a muflóny. V našej práci používame špičkové technológie.

Skombinovali sme dvadsaťročné skúsenosti jednotlivých expertov s inovatívnymi technikami na poli biotechnológie a veterinárnej medicíny. Je nám cťou, že navždy môžeme čerpať zo skúseností a učenia ľudí ako boli doc. Ing. Václav Kulíšek, CSc. a MVDr. Libor Čunát.

Tím ARC

MVDr. Zuzana Krchníková

Veterinárna lekárka so špecializáciou na andrológiu, reprodukčné technológie, chirurgiu, anestéziu a praktický lekár pre hospodárske zvieratá a farmovú zver.

Jaroslav Pokorádi, Ph.D.

Aplikovaný biológ a genetik s 20-ročnou praxou z oblasti biotechnologických techník a andrológie. Ako jeden z prvých zavádzal kontroly reprodukčného zdravia na farmách v EU a Ruskej federácii, zaslúžil sa o založenie prvého inseminačného centra pre jelene, daniele a muflóny v EU. 

MUDr. Soňa Peková, Ph.D.

Molekulárna biologička, s ktorou ARC spolupracuje na genetickej identifikácii mikroorganizmov, predovšetkým pri závažných reprodukčných problémoch a rôznych infekciiách. Jej súkromné laboratórium Tilia je svetovou špičkou, tak ako aj z diagnostického ale aj výskumného hľadiska,  v oblasti molekulárnej genetiky a molekulárnej mikrobiológie. Čo v konečnom dôsledku napomáha presnej diagnostike a liečbe pacienta. 

MVDr. Peter Cesnak

Veterinár a embryológ s viac ako 20-ročnou praxou, zaoberajúci sa rannou diagnostikou gravidity, embryotransferom a popôrodným ošetrením predovšetkým veľkých a malých prežúvavcov. Stojí za projektmi Slovak Aid v Mongolsku a Kazachstane, ktoré sa zaoberali zavádzaním nových biotechnológií do praxe. Pôsobil v Mongolsku, Kazachstane, Rusku, Srbsku a Maďarsku. 

Ing. David Hruška

Embryológ s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti gynekologického vyšetrenia ultrazvukom, zisku embryí a embryotransferu hlavne pri veľkých prežúvavcoch v Česku. Je jedným z najlepších embyrológov v strednej Európe čo sa týka počtu zisku embryí a embryotransferov. Okrem toho sa venuje odovzdávaniu poznatkov na Strednej škole poľnohospodárskej a veterinárnej v Lanškroune.  

Doc. Ing. Radoslav Židek, PhD.

Expert na animálnu a humánnu genetiku, analýzy DNA a nutrigenomiku s 20 ročnou praxou. V našom ARC tíme pôsobí ako externý poradca a konzultant pre genetický servis pre našich klientov. Pomáha riešiť genetické problémy zvierat.

Ing. Mojmír Odstrčil

Veterinárny technik a zootechnik s 20 ročnými skúsenosťami. Od začiatku je súčasťou nášho tímu, absolvoval niekoľko tisíc odberov ejakulátu samcov od hadov až po býkov. Dlhoročné skúsenosti umožňujú pracovať so zvieratami bez stresu a v pohode (dodržiavame welfare) nielen pri odberoch ejakulátu ale aj pri manipulácii s rôznymi druhmi zvierat. 

...a ďalší spolupracovníci, ktorým ďakujeme a tešíme sa na budúce spoločné projekty.

Stali sme sa členom IDUBA!

IDUBA - The International Deer and wild Ungulate Breeders Association – je jedinečnou medzinárodnou platformou pre všetky spoločnosti, ktoré sa venujú oblasti jeleňovitej zveri. Podporuje medzinárodnú spoluprácu svojich členov, odovzdávanie nových poznatkov a dlhoročných skúseností. 

Sme radi, že sme sa stali členom a svoje dlhoročné skúsenosti a poznatky z chovu jeleňov, danielov a muflónov môžeme zúročiť pod renomovanou medzinárodnou záštitou.

  • White Facebook Icon
  • Instagram

Animal Reproduction centre 2020

Všetky práva vyhradené.

ORDINAČNÉ HODINY

Pondelok

Utorok

Streda

Štvrtok

Piatok

Sobota

Nedeľa

 

05:00 – 22:00

05:00 – 22:00

05:00 – 22:00

05:00 – 22:00

05:00 – 22:00

05:00 – 22:00

05:00 – 22:00

 

ORDINAČNÉ HODINY VO VETERINÁRNEJ AMBULANCII PLATIA PRE VOPRED OBJEDNANÝCH PACIENTOV.

 

PACIENTOV OBJEDNÁVAME NA

TEL. Č. +421903760462.

 

V URGENTNÝCH PRÍPADOCH NÁS MÔŽETE KONTAKTOVAŤ AJ MIMO ORDINAČNÝCH HODÍN NA

TEL. Č. +421902916241.

KONTAKTY

Jaroslav Pokorádi, Ph.D.

Email: jaroslav.pokoradi@gmail.com

Mobil: +421902916241

MVDr. Zuzana Krchnikova 

Email: zuzana.krchnikova@gmail.com

Mobil: +421903760462

Animal Reproduction Centre

Červenej armády 753

900 86 Budmerice

Slovenská republika

LINKS AND MEMBERSHIPS

arclogo_biele.png